Врятувати Іванющенко. Банкова та Шокін грають у піддавки?

Юрий Иванющенко

Юрий Иванющенко

«Юра Єнакіївський» хоче подорожувати світом та готовий платити за це.

Як відомо, цей соратник Януковича на прізвище Юрій Іванющенко перебуває під санкціями Євросоюзу та в міжнародному розшуку Інтерполу. Він живе в Росії, тоді як родина сумує за ним у Монако. Іванющенко хоче возз’єднатися з близькими та виїхати на Лазурове узбережжя, а для цього шукає способи вискочити з петлі.

Минулого року Іванющенко намагався позбутися санкцій Євросоюзу. Тоді перший заступник генпрокурора Микола Герасимюк йому в цьому всіляко сприяв. Він надав колишньому «смотрящему» Януковича листа, що той чистий перед законом в Україні, аби Іванющенко міг ним скористатися для виключення з чорного списку. Але схема змови дала збій. Вона спрацювала з міністром екології Януковича Миколою Злочевським, гроші якого звільнили з-під арешту в Британії, але Іванющенко був під щільнішим контролем. Адже його прізвище перебуває у санкційному списку ЄС.

Ось документ річної давнини за підписом тодішнього першого заступника генпрокурора Герасимюка:

9b208-680060ivanushenko
Зараз Іванющенко робить чергову спробу. Він розуміє, що не може вийти з-під санкцій ЄС, тому прагне хоча би зникнути з системи Інтерполу. Для цього потрібно, аби Україна не продовжувала його розшук.

Минулого місяця була спроба підіграти Іванющенку в частині продовження санкції суду на його розшук. Уже коли суддя виніс ухвалу про його подальший розшук, на рівні генпрокуратури почалися дивні рухи, аби відкликати подання до суду щодо Іванющенка. Вже після винесення ухвали! Завдяки суспільному розголосу цього сценарію вдалося уникнути.

Але намагання Іванющенка зняти себе з Інтерполу тривають. Так, за Кримінально-процесуальним кодексом (стаття 190 частина 5) санкція на затримання «оскарженню не підлягає». Але адвокати Іванющенка таку скаргу подали, і Апеляційний суд Києва замість того, щоб відмовити, прийняв… її до розгляду. Слухання заплановане на 4 листопада.

Насправді, Іванющенко вже тривалий час намагається домовитися з українською владою про виключення з бази даних Інтерполу (це – задача-мінімум, яка дозволить подорожувати світом) або про закриття кримінального провадження (це – задача-максимум, яка дозволить повернутися в Україну та зняти міжнародні санкції) .

За інформацією джерел, врятувати Іванющенка «абсолютно безкоштовно» взялися Григорій Суркіс та Борис Ложкін. Ці двоє в минулому – партнери в медіа-бізнесі – пам’ятаєте Радіо «Киевские Ведомости»? Окрім того, в часи Януковича Суркіс намагався зробити Іванющенка співвласником футбольного клубу «Динамо», а син Іванющенка Арсен грав за резервний склад цієї команди.

У Ложкіна та Іванющенка інша точка дотику. У нинішній владі Ложкін є куратором «Укрспирту» через свого радника Михайла Бейліна. Так от, Ложкіну тут приписують контакти з Іваном Аврамовим, який був «смотрящим» цієї «теми» в часи Януковича (партнер Іванющенка, відомий також як «Іван Іванович»). Аврамов нещодавно приїжджав до України на допит по справі «7 кілометра» та, кажуть, перетинався з Ложкіним.

Так от, джерела стверджують, що адміністрація президента наполегливо просила Шокіна допомогти в питанні непродовження санкції на арешт Іванющенка, що є підставою для зупинення розшуку через Інтерпол. Поки безрезультатно, бо питання вийшло в публічну площину.

63738-ivanushenko
Тим часом, в Києві на Іванющенка чекає грандіозне будівництво персонального… ні, навіть не Межигір’я, а Версаля. Те, що замислив Іванющенко в Конча-Заспі, видно у портфоліо архітектора Германа Волги.

Можна уявити розчарування Іванющенка – він вклав сотні мільйонів у побудову персонального раю, але не може насолодитися ним через людей, які одного дня два роки тому вийшли на Майдан.

 

Сергій Лещенко, УП

Врятувати Іванющенко. Банкова та Шокін грають у піддавки? обновлено: Апрель 25, 2017 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий