Серед радників Міністерства інфраструктури виявили корупціонерів, шахраїв, колишніх регіоналів та росіян

Для ефективної роботи будь-якому міністру потрібний штат радників – спеціалістів, які фахово підкажуть, як вплине те чи інше рішення на розвиток усієї галузі. До їх думки дослухаються і нею ж часто керуються. Якщо міністрів українці знають хоча б в обличчя, то про радників навіть не задумуються. Хто ж такі радники: професійні консультанти чи сірі кардинали? Міжфракційне депутатське об’єднання Верховної Ради України «Депутатський контроль» взявся це перевірити і надіслало до міністерств запити із проханням надати інформацію про тих, хто консультує їх очільників.

Абсолютним рекордсменом за кількістю радників є Міністерство інфраструктури – там виявилося 50 позаштатних радників. На другому місті Міненерговугілля – 38. Найскромнішим у своїх потребах виявився Мінкульт – всього один радник, та й той у штаті. Загалом 14 міністрам «підказує» близько 220 радників.

З’ясувалося, що серед величезної когорти консультантів, що заповнили Міністерство інфраструктури, можна виявити багато дійсно цікавих персоналій. Одні активно просувають власні бізнес-інтереси, другі приховують свої прибутки, треті очікують «жирних» посад, а четверті — недолюстровані чиновники часів Януковича.

Кадрові працівники міністерство розповідають, що значна частина радників взялася з інвесткомпанії Dragon Capital, в якій колись працював міністр Андрій Пивоварский. Нібито перед ними поставлено завдання оцінити активи галузі і надати пропозиції щодо їх приватизації.

Андрей Пивоварский

Андрей Пивоварский

В Мінінфраструктури існує незаконна система додаткового матеріального заохочення керівної ланки та провідних аналітиків. Також доплачують і радникам, що працюють на громадських засадах. Зокрема, ЗМІ неодноразово повідомляли, що радники міністерства, які раніше обіймали посади в компанії Dragon Capital – Олександр Мягкий, Андрій Мотовиловець, Олексій Соболєв, Іван Макушенко додатково отримують цілком конкретні суми – від 3 до 5 тисяч доларів США щомісячно. Ці факти ніяк не наважаться перевірити правоохоронці, хоча їх закликав розібратися з тіньовими зарплатами в міністерстві навіть міністр юстиції Павло Петренко.

Серед радників міністра інфраструктури числиться Геннадій Фукс – в минулому – депутат Запорізької облради від Партії регіонів, у 2006-2010 роках – заступник голови ОДА з питань ЖКГ. Місцеві видання стверджують: власник групи компаній «Віннер Форд Запоріжжя – Інтрейд-Груп» активно оперував значними бюджетними коштами для підтримки бізнес-структур. До прикладу, в 2009 році, зазначає одне із запорізьких ЗМІ, використав на це 6 млн. гривень. Як наголошував раніше сам пан Фукс, метою його діяльності, як позаштатного радника, є «перезавантаження системи співпраці влади і бізнесу».

Виявилося, що інфраструктура – це також сфера компетенції і Андрія Мухатаєва – колишнього керівника управління СБУ в Харківській області, який ще в 2006-2008 роках встиг «засвітитися» в низці корупційних скандалів та був звільнений з посади під тиском громадськості.

Андрей Мухатаев

Андрей Мухатаев

З Андрієм Пивоварським співпрацює і росіянин Євген Ромащин, який донедавна очолював компанію Ріната Ахметова «Сorum Group» . В міністерстві людина Ахметова курирує залізничний транспорт. Минулої зими Ромащин ледь не став новим керівником «Укрзалізниці». Він увійшов до трійки фіналістів конкурсу з відбору на посаду генерального директора «Укрзалізниці», втім суд визнав цей конкурс незаконним.

Евгений Ромащин

Евгений Ромащин

Колишній директор Іллічівського порту Юрій Крук, який не потрапив на останній етап конкурсу на посаду нового керівника підприємства, отримав посаду радника міністра інфраструктури Андрія Пивоварського у вигляді «втішного призу». Однак, він все одно намагається впливати на роботу порту, маніпулюючи трудовим колективом через свого партнера — голову портової профспілки Сергія Бризгалова. Нещодавно він навіть намагався стати почесним президентом порту. При цьому в інтерв’ю газеті підприємства «Іллічівець», Крук заявив, що «переконаний, що колектив не допустить, щоб в порт прийшли якісь варяги, люди абсолютно некомпетентні». З цього можна лише уявити, які поради отримує від нього міністр…

О Юрии Круке читайте: Клан Круков. Коррупционный семейный подряд

Юрий Крук

Юрий Крук

Найбільш одіозним радником Андрія Пивоварського є Артемій Єршов – найближчий друг та бізнес-партнер Сергія Льовочкіна. Артемій Єршов працював на багатьох посадах в фінансовій сфері – і майже скрізь його діяльність пов’язують із гучними скандалами та фінансовими махінаціями.

Артемий Ершов

Артемий Ершов

 

Про Артемя Ершова подробнее читайте: Артемий Ершов: участник финансовых махинаций и ставленник Левочкина

Наприклад, він «засвітився» у численних шахрайствах, що відбувалися у банку «Банкірський дім», який у міліцейських звітах фігурував як найбільший конвертаційний центр в Україні, оборудках із кредитами і використанням адмінресурсу у банку «Кліринговий дім», афері з рефінансуванням банку «Надра», махінаціях із майном і грошима «Укртелекому» тощо. Останнім його місцем роботи був «Сбербанк России». Зараз Пивоварський просуває свого радника Єршова на посаду гендиректора «Укрпошти».

Отже, інститут радників в Міністерстві інфраструктури перетворився на такий собі кадровий відстійник, де вирішують власні питання чимало людей із сумнівною репутацією. Здається, міністр інфраструктури не звертає на це уваги. Втім, зважаючи на постійні кадрові скандали, які стрясають міністерство через непрозорі призначення керівників найбільших держпідприємств транспортної галузі, питання радників дійсно здається дрібницею.
За матеріалами прес-служби «Депутатський контроль», для SKELET-info

Серед радників Міністерства інфраструктури виявили корупціонерів, шахраїв, колишніх регіоналів та росіян обновлено: Ноябрь 4, 2015 автором: creator

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

3 комментария к статье “Серед радників Міністерства інфраструктури виявили корупціонерів, шахраїв, колишніх регіоналів та росіян

 1. 03.11.2015 в 22:16

  Пора защитить последние остатки транспорта от вредоносного «министерства», а здание официально использовать под бордель, в которой его превратили эти гадёныши-министрёныши. Что с ними делать? — Если милостиво: 25 лет под конвоем на немеханизированных дорожных работах с конфискацией. Если по заслугам — за вредительство, воровство и развал — ………………….

 2. Игорь
  10.11.2015 в 14:21

  А вот еще немного интересных новостей о советнике Пивроварского, соратнике Левочкина сепаратисте Артеме Ершове: На должность гендиректора «Укрпочты» выдвинули известного жулика и специалиста по отмыванию денег https://forumtp.net/regiony/item/96728-na-dolzhnost-gendirektora-ukrpochty-vydvinuli-izvestnogo-zhulika-i-spetsialista-po-otmyvaniyu-deneg

 3. Борис
  29.11.2015 в 11:09

  А почему забыли еще одного радника-советника министра — ставленника Юрия Крука — Владимира Работнева?

  Когда-то он работал директором департамента морского и речного транспорта. Однако в мае 2005 года он был уволен с этой должности из-за того, что он подготовил для тогдашнего Президента Ющенко недостоверную информацию о параметрах Дунайского канала, что вызвало конфуз в его беседе с румынским коллегой.

  Где бы он ни работал он везде попадал под следствие.

  В.Работнев лоббировал участие в работе украинских морских портов ряда компаний, в которых учредителями являются он сам и близкие ему люди. Это компании ООО «Марекс Лтд», ООО «КС–Инвест», МП «Промышленник».

  Судимый за разглашение гос тайны Владимир Работнев сегодня числится радником министра, а зарплату получает у Голодницкого в Дельта-Лоцман. Разве это не коррупция?

Добавить комментарий