НМУ імені О.О. Богомольця. Похорон вищої освіти

bajan1В центрі Києва знов б’ють студентів. Цього разу тітушки. Мєнти, тоб-то «оновлені поліцейські» в процес не втручаються… У такий спосіб комерсанти домогаються аби й надалі студенти-медики стрибали через труни й вінки замість того, аби отримувати знання.
Два роки тому побиття студентів в центрі Києва сколихнуло всю країну й призвело до зміни режиму. Два роки поспіль в центрі столиці знов б’ють студентів разом із викладачами. «Оновлена» поліція в процес побиття не втручається, попри особистий лист до голови поліції Деканоїдзе. Триває війна за 10 квадратних метрів в навчальній будівлі медуніверситету. Нині там під захистом тітушок протизаконно перебувають організатори рітуального бізнесу. Арендуючи за копійки приміщення, бариги заставили університетьскі стіни вінками й трунами, через які мають стрибати викладачі та студенти. Фонд держмайна при цьому вмиває руки…

Будинок, що розташований в Києві на вулиці Мечникова, 5 побудовали 1905 року для забезпечення навчального процесу медичного персоналу –лікарів та медичних сестер Університету «Святого Володимира». Нині це національний медуніверситет —  НМУ імені  О.О. Богомольця.

Цей будинок перебуває на балансі та у господарському віданні НМУ: Закон «Про вищу освіту» імперативно встановлює, що майно перебуває у державних ВНЗ на праві господарського відання, а не на праві оперативного управління, як це було раніше. Водночас Постанова Кабміну від 17.09.1996 №1138, яка діє на території не лише навчальних, а й медичних закладів, забороняє торгівлю ритуальними товарами.

І треба ж так статися, що у листопаді 2012 року з відома тодішньої адміністрації НМУ імені О.О. Богомольця і МОЗ України (тодішній ректор нині під слідством за підозрою в розтратах і крадіжках), між РВ ФДМУ по м. Києву та ПФ «Петро Великий» було укладено договір оренди державного нерухомого майна від 08.11.2012 за № 6297. ПФ «Петро Великий» передали у тимчасове користування частину нежитлового приміщення площею 10 кв.м, Приміщення знаходиться у будівлі клініки-моргу Олександрівської клінічної лікарні міста Києва.

Користуючись наявністю договору, орендар фактично захопив значно більшу площу навчального закладу, ігноруючи всі вимоги Університету щодо звільнення безпідставно зайнятих площ. У такий спосіб у навчальному закладі відкрили … ритуальну службу-магазин з продажу вінків, трун та інших речей першої необхідності у загробному житті.

Строк дії Договору сплив 08.10.2015. Водночас будинок поступово набув аварійного стану. Враховуючи  зростання кількість студентів, зокрема, заочної форми навчання, переселенців зі східних областей країни та АР  Крим, виникла потреба  у  збільшенні   площ  для   навчання студентів. Для проведення аварійного капітального ремонту корпусу, до якого, імовірно, не торкалась рука будівельника з часів революції 1917 року, конференція трудового колективу НМУ — вищий орган самоврядування, ухвалила рішення не продовжувати договір оренди.

Щоб покласти край сусідству студентів, викладачів і медпрацівників із торгівлею трунами та вінками, Адміністрація Університету виконала рішення трудового колективу та своєчасно повідомила всі три сторони – фірму-орендаря, ФДМ, МОЗ, отримавши погодження від МОЗу й від  ФДМ (документ від 16.10.2015).

Проте, орендар не лише не звільнив приміщення, але організував в ньому цілодобову варту, яку виконували персони маргінальної зовнішності. Ледве на виклики адміністрації університету з’являлись поліцейські, миттєво підтягуватись тітушки, після чого поліція хутко зникала. Територія, прилегла до орендованого приміщення, перетворилась на зону ризику щодо проведення зайнять та лекцій студентам.

А останній день минулого року, у самому кінці робочого дня, іверситет отримав новий лист за підписом заступника начальника РВ ФДМ про продовження оренди. У січні 2016 року Фонд підвердив свою позицію.

6 серпня минулого року НМУ імені О.О. Богомольця додатково звернувся листом до РВ ФДМУ по м. Києву, ФДМУ, МОЗ України та до орендаря ПФ «Петро Великий». Цим листом університет підтвердив власне рішення щодо припинення аренди, навів нормативно-правове обґрунтування правомірності його прийняття та, відповідно, неправомірності його ігнорування.

Листом від 14.09.2015 за №09-06/999/25259 МОЗ України, як орган, уповноважений управляти майном НМУ, повідомило, що раніше – 25 серпня, своїм листом №09-10/927/27151 МОЗ України повідомило РВ ФДМУ та ПФ «Петро Великий» про не продовження договору оренди через намір балансоутримувача провести капітальний ремонт будівлі та переобладнати її під навчальні кімнати й лабораторії.

Листом від 16.10.2015 за №30-06/0404 РВ ФДМУ по м. Києву повідомило ПФ «Петро Великий» та НМУ імені О.О.Богомольця про відмову у продовженні строку дії договору оренди та вважає цей договір припиненим. Також лист вимогав від орендаря повернути приміщення за актом.

Відтак договір оренди №6297 від 08.11.2012 припинили, орган управління майном – МОЗ України – не надав згоду на його продовження, балансоутримувач прийняв рішення про проведення капітального ремонту будівлі.

Таким чином нині йдеться не про чинний договір оренди, а про безпідставне використання ПФ «Петро Великий» університетських площ після припинення строку дії договору.

Орендар не лише не повернув приміщення за актом, але й вдався до відвертого порушення закону, поселивши у ньому сторонніх осіб на цілодобовій основі, які відмовляються допускати у приміщення його власника.

Це не лише унеможливлює капремонт всієї будівлі, але й створює реальну загрозу викладачам і студентам. А з огляду на те, що приміщення перебуває на території лікарні у безпосередній близькості до приміщення моргу, це загрожує санітарно-епідеміологічній безпеці населення.

Вуз були змушений звернутися з листом до Голови Національної поліції України Деканоідзе для забезпечення безпеки студентів і співробітників університету від тітушок, ймовірно найнятих ПФ «Петро Великий».

Несподівано, 31 грудня 2015 року (!) РВ ФДМУ по м. Києву, незважаючи на припинення договору оренди за №6297 від 08.11.2012, відсутність згоди МОЗ України на його продовження та прийняте балансоутримувачем рішення про проведення капітального ремонту будівлі, змінило власну позицію та продовжило строк дії Договору.

Зазначимо, що попредній лист протилежного змісту, підписав начальник РВ ФДМУ. Цього разу, користуючись відсутністю начальника, листа підписав  один з його заступників, уклавши додаткову угоду до договору оренди. У такий спосіб було проігноровано не лише рішення конференції трудового колективу НМУ про використання приміщення для власних потреб, підтримане органом управління МОЗ України, але й власне рішення РВ ФДМУ про відмову від продовження дії договору. Показовим є лист РВ ФДМУ від 22.02.2016, отриманий у відповідь на звернення керівництва університету щодо неприпустимості продовження строку дії договору.

Університет звернувся з позовом до Господарського суду про визнання недійсним продовження оренди.

Університет програв судовий процес. А перед судом тітушки жорстоко побили студентів та викладачів. Поліція лише зафіксувала факт нападу…

Звісно, університет подав апеляцію і боротиметься й надалі. Адже йдеться про принципи: чи є в нашій державі закон? Чи існує університетське самоврядування у країні, яка так прагне бути європейською? Чи тільки кримінал та криваві гроші виграють суди? Як може в країні після Революції Гідності відбуватися цинічне попирання суддями й тітушками законів,  демократії, прав та гідності п’ятнадцятитисячної університетської спільноти.

Так можна догратися до ліквідації вищих навчальних закладів, а може бути — й до нових кривавих подій в країні.

 

Професор В.А. Черняк та

АКАДЕМІЧНА СПІЛЬНОТА

НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

 

Професор В.Черняк для ТЕМИ

НМУ імені О.О. Богомольця. Похорон вищої освіти обновлено: Май 30, 2016 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий