Почему Порошенко взялся за Укртранснафту и не трогает племянника Януковича – Бондика, с «Укрхимтрансамиака»?

Виктор Бондик

Виктор Бондик

За останній рік в країні трапилося багато змін та не зважаючи на те, що з трибун гучномовно заявляють про очищення влади і навіть міняють деякі фігури керівників на шаховій дошці міністерств та відомств, при цьому ніхто не поспішає чомусь міняти безпосередніх виконавців схем по розкраданню державних коштів — керівників державних підприємств. І яскравим тому прикладом є беззмінний керівник Українського Державного Підприємства «Укрхімтрансаміак», племінник Януковича В.Ф., учасник чисельних скандальних угод — Бондик Віктор Анатолійович.

За своєю суттю УДП «Укрхімтрансаміак» — це труба по якій здійснюється транзит аміаку територією України, за що сплачується встановлена Кабміном сума, яка дозволяє отримувати дохід державному підприємству близько 1 млрд грн. на рік. Однак вся ця сума дивним чином йде на витрати підприємства, при тому, що для ефективної роботи підприємства достатній рівень витрат не більше 200 млн. грн. на рік.

Що цікаво в 2009 і 2010 році видатки підприємства дійсно складали 300 млн. грн. на рік (якраз ті самі 200 млн. витрат + традиційні для початку режиму Януковича 30% відкату) при цьому підприємство повноцінно функціонувало, здійснюючи ремонти та інвестиційні проекти. Але коли Янукович та його «сімейка», приналежністю до якої завжди пишався Бондик В.А., увійшла у смак вседозволеності та безкарності, витрати підприємства дивним чином почали зростати і склали більш ніж 400 млн.грн. в 2011 році, 600 млн. грн. в 2012 році і близько 700 млн.грн. в 2013 році.

Природно, що для того щоб більше витратити, потрібно ці кошти спочатку десь узяти і нічого кращого ніж отримати кредит під гарантії держави жадібний мозок корупціонера Бондика В.А. придумати не зміг — 22 грудня 2010 року УДП «Укрхімтрансаміак» отримало кредити на кабальних умовах у Amsterdam Trade Bank NV та «Альфа – Банк» на загальну суму 42 млн. доларів США. Кредити як водиться, були під чисту вкрадені, а підприємство тепер змушене розплачуватися за рахунками, до речі не малими — тільки в 2011 році УДП «Укрхімтрансаміак» сплатило Amsterdam Trade Bank NVза користування кредитом 108, 153 млн.грн. (код 65.22.1 — послуги з надання кредиту інші).
У 2010 році був так само збільшений тариф, який отримував УДП «Укрхімтрансаміак» за транспортування аміаку, що по ідеї повинно було збільшити прибутковість держ. підприємства, однак Бондик В.А. і цю задачку з легкістю вирішив збільшуючи ціну закуповуваних ТМЦ або просто здійснюючи іноді непотрібні закупівлі.

Ви, запитаєте як можна за 3 роки витратити 1,7 мільярда грн., при тому що на повне забезпечення роботи підприємства достатньо всього 0,5 млрд. грн. Відповідь криється у прізвиську, яке Бондик отримав в 2011 році — «Вітя 60%». Відчуваючи заступництво Януковича і Клюєва, особливою винахідливістю схеми Бондика не відрізнялися, взяти приміром скандальну угоду із закупівлі насосів для рідин та підйомників рідин які УДП «Укрхімтрансаміак» у 2010 році закуповувало по 15,2 млн. грн., а вже в 2013 році таке ж саме обладнання в такій же комплектації (змінено лише назву) було закуплено за ціною 55,4 млн. грн.

Не складно порахувати, що сума вкрадених з державного підприємства грошей обчислюється сотнями мільйонів гривень. Природно, що Бондик В., як досвідчений системний корупціонер команди Януковича, не залишав їх усі собі, він забезпечував рух вкрадених коштів по всій вертикалі через свого головного покровителя Клюєва А.
Бондик Віктор Анатолійович протяг лютого-травня 2014 року під виглядом робочих відряджень в міста Тольятті та Москва (Російська Федерація), насправді знаходився на окупованій території Автономної Республіки Крим. Наприклад, 30 квітня він вирушив потягом Донецьк-Сімферополь до Сімферополю, повернувся в м. Донецьк 10 травня потягом Сімферополь-Донецьк. Впродовж даного періоду було чотири робочі дні. Дуже цікаво знати, що саме робив генеральний директор державного підприємства стратегічного значення на окупованій території, а також на якій підставі він перебував там у робочі дні.

В АРК Бондик В.А. володіє земельними ділянками та нерухомістю в селищі міського типу «Нікіта». Заволодіння даними земельними ділянками В.А. Бондиком відбувалося з гучним скандалом. Бондик В.А., прикриваючись ім’ям Партії Регіонів, особистими і близькими стосунками з сім’єю на той час прем’єр-міністра України В.Ф.Януковича, а також нібито будучи представником Києва в селищі міського типу Лівадія від Партії Регіонів, виконує доручення регіоналів, лобіюючи ряд питань в Раді, що пов’язані в основному з отриманням на його підставні підприємства земельних ділянок. Шляхом погроз, залякувань і шантажу ряду депутатів Ради, які не можуть розібратися в ситуації, що склалася, Бондику В.А. вдалося сесійно вирішити низку питань стратегічного значення у сфері земельних відносин, а саме: передачу безоплатно у приватну власність певної кількості земельних ділянок великої площі на території смт. Лівадія, з його слів, нібито потрібних для родини В.Ф. Януковича. Розміри ділянок вражають: у сел. Гірське — три гектара, в смт Виноградне — два й сім. Місцезнаходження шести ділянок у самій Лівадії — вул. Батурина , веде до Лівадійського палацу, ще два — в районі санаторію Нижня Ореанда.
https://obkom.net.ua/news/2007-08-15/1735.shtml
https://www.kotsubynske.com .ua/2014/08/12/паркан-під-напругою-поблизу-школи/

Пізніше більшість ділянок вдалося повернути в державну власність.

Про дані корупційних схемах керівника УДП «Укрхімтрансаміак» не раз говорилося в ЗМІ, направлялися депутатські запити депутатами в тому числі тими, які сьогодні представляють владу і заявляють про нещадну боротьбу з корупцією. Але що ми можемо спостерігати сьогодні — тепер виконавці всіх корупційних схем стали бажаними?
Не хотілося б вірити що нова влада — це лише нові обличчя, а принципи ті ж. Очевидно, що якщо Бондик В., який за роки режиму Януковича вивів близько 1 млрд.грн. державних коштів, залишається біля керма такого стратегічно важливого для країни підприємства, значить це комусь вигідно. Сума цієї вигоди тепер зрозуміла всім, залишилося лише визначити кому тепер він ці суми носить.

 

КОД

Почему Порошенко взялся за Укртранснафту и не трогает племянника Януковича – Бондика, с «Укрхимтрансамиака»? обновлено: Апрель 17, 2015 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий