ЧП в городе Шостка: Украина и мир узнают об экологической катастрофе

шосткаНадзвичайна подія у місті Шостка, що в Сумській області, де просто неба було викинуло 500 тон пестицидів та 140 тон реактивного палива гептил, продовжує привертати увагу екологів та громадськості України та світу.

На сьогоднішньому засіданні Верховної Ради України Народний депутат із групи «Воля народу» Ігор Молоток зробив наголос на проблемі та необхідності прийняття негайних дії для її локалізації та ліквідації. «Концентрація небезпечних речовин зараз загрожує не лише здоров’ю, але й життю людей. Винуватцями інциденту є підприємства «СЦРМ» та «Елга», які займаються утилізацією небезпечних відходів. Кількість гептилу величезна, його «утилізували» просто виливаючи на землю, в безпосередній близькості від населеного пункту. Цей факт доведений правоохоронцями. Місцева влада просить визнати розлив хімікатів надзвичайною ситуацією державного рівня. Потрібно створити державну міжвідомчу комісію для з’ясування причин та наслідків аварії. Шостці та шосткінському району потрібна допомога для повної ліквідації наслідків аварії. Потрібна також допомога фахівців у галузі хімічного захисту, які повинні розібратися, як утилізувати вилитий гептил та визначити його концентрацію. Це дасть можливість скласти карту з точним зазначенням забруднених територій. Місцева громада вимагає ретельного розслідування подій та покарання винних. Утилізація відходів, від якої страждають люди, повинна бути остаточно забороненою. Ми, а це близько 30 депутатів Верховної Ради, звертаємося до Президента України, до Генерального Прокурора, до Міністра внутрішніх страв, з вимогами взяти під особистий контроль справу розслідування, дати правову оцінку діям людей, які причетні до цього, привести винних до кримінальної відповідальності. Ситуація вимагає прийняття невідкладних рішень, зволікати не можна, бо йдеться про життя та здоров’я людей», — наголосив з трибуни Верховної Ради Ігор Молоток.

Максимум можливого для інформованості громадськості про екологічне лихо в Шостці та негайної необхідності ліквідації його наслідків робить ГО «Розбудова». Нами, як представником у Громадській раді при Міністерстві охорони здоров’я України, детально було повідомлено про події та можливі наслідки у Шостці кожного з 190 членів Громадській ради. Лише рішучими спільними діями ми зможемо повернути мешканцям міста та району чисте навколишнє середовище, а з ним здоров’я та надію на майбутнє.

 

Розбудова

ЧП в городе Шостка: Украина и мир узнают об экологической катастрофе обновлено: Май 13, 2015 автором: Redactor

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий