ДФС. Чим гірше, тим краще

Роман Насиров – глава ГФС в Украине

Роман Насиров – глава ГФС в Украине

Уже два роки на сході країни йде так звана антитерористична операція. Її політики називають однією з головних причин зубожіння українців. Мовляв, через війну на Донбасі відбулося падіння економіки, підняти яку обіцяє влада. Та не лише війна заважає розвиватися українській економіці, а й сама влада та її інститути. Зокрема Державна фіскальна служба.

Необґрунтовані податкові перевірки з боку відомства Романа Насірова заважають розвиватися бізнесу. Саме на це найчастіше скаржаться українські бізнесмени. Про це під час круглого столу повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шеметана.

Та, схоже, «фіскали» влаштовують перешкоди бізнесу не просто так, а з метою власної наживи. В травні 2016-го року український банк з іноземним капіталом – Фінанс Банк – за ініціативою власника вирішив припинити свою діяльність. 01 червня 2016 року отримав згоду Нацбанку і розпочав процедуру самоліквідації, в рамках якої свій вердикт по діяльності банку мали винести податківці. На початку вересня під час візиту до «Фінанс Банку» голова комісії від ДФС  Марина Шуліпа почала вимагати у представника банка хабар в розмірі 50 тисяч доларів. В обмін на гарний акт перевірки. В разі відмови обіцяла видати негативний висновок.

Представник банку (ім’я не називаємо з етичних причин) передала цю інформацію керівництву. Там вирішили, що платити хабаря не будуть. Натомість – зібрати докази протиправної діяльності податківців і передати їх правоохоронним органам. За для цього представник «Фінанс Банку» зателефонувала Марині Шуліпі. Телефонну розмову було записано керівництвом банку. В її ході стало зрозуміло, що пані Шуліпа серйозно розраховує отримати неправомірну вигоду.

«Ви мені скажіть: так – так чи ні, то ні. І скажіть на чому ви зараз зупинились» — домагалася Марина Володимирівна.

Її співрозмовниця намагалася «зменшити» затребувану суму вдвічі. Але чиновник категорично відмовилася.

«Ні, це дуже мало» — пояснила своє рішення пані Марина.

В кінцевому випадку, співрозмовники домовилися про зустріч, в ході якої і обговорять усі деталі. Зустрілися вже майже за годину.

З самого початку представник «Фінанс Банку» наголосила, що вони не бачать передумов для незадовільного акту перевірки і штрафних санкцій. Але змушені погодитися на пропозицію під тиском обставин. Оскільки оскаржувати акт податківців у суді – справа довготривала і фінансово затратна.

Читайте также: Штаб АТО: огонь не утихал по всей линии разграничения
Через кілька хвилин розмови працівник банку та податкової сторгувалися на 40 тисячах доларів. Марина Шуліпа не погоджувалася навіть на 30 тисяч.

«Це теж дуже мало» — наполягала жінка.

І мотивувала своє рішення тим, що дуже багато людей несуть ризики. В тому числі і керівництво податкової.

«Ми несемо відповідальність за те, що я підписую. І не лише я. Все моє керівництво несе за це відповідальність» — наполягала податківець.

Тож, виходить, що вимога хабаря – це не власна ініціатива Марини Шуліпи. Власне, пані Шуліпа підтвердила це в ході розмови.

«Мені від цього нічого не дістанеться» — жалілася Марина Володимирівна.

Отримавши підтвердження правопорушення, представники «Фінанс Банку» звернулися із відповідною заявою до правоохоронних органів. Там заяву зареєстрували. Але чи то Марина Володимирівна відчула щось недобре, чи то відбувся витік інформації, та в подальшому вона про хабар не говорила ні слова. Навіть більше, звинуватила представників банку в тому, що це вони пропонували їй гроші за гарні результати перевірки.

Керівництво «Фінанс Банку» зверталося до правоохоронців безпосереднього начальника Марини Шуліпи. Вони показали стенограму телефонної розмови та зустрічі. Але податківці сказали, що не мають підстав не довіряти своїй співробітниці.

Про корупційні скандали в стінах фіскальної служби і журналісти, і громадськість говорять давно. Посадовців Державної фіскальної служби неодноразово підозрювали в отриманні неправомірної вигоди. Аудіозапис телефонної розмови, який є в розпорядженні «Фінанс Банку», а також зустрічі їх представника зі співробітником податкової підтверджують, що цього разу це не просто підозри. Податківці, дійсно вимагали хабаря. І це далеко не перший такий випадок. Це підтвердила Сама Марина Шуліпа.

«У нас нещодавно був такий прецедент, (коли банк спочатку погодився заплатити хабар, а потім відмовився – ред.)» — заявила податківцець.

Читайте также: Рычаг давления на Киев: почему обострились бои на Донбассе
В світлі цих подій комічними виглядають постійні заяви влади про створенні сприятливого інвестиційного клімату і залучення іноземних інвесторів. Адже причина самоліквідації «Фінанс Банку» — несприятливі обставини роботи. Банк вже оскаржує неправомірний, на їхню думку, акт перевірки. А це вимагає часу і грошей. І керівництво фінансової установи розуміє, що така ситуація буде продовжуватися і надалі. Тому й прийняло рішення про самоліквідацію.

То ж цікаво, як наша влада буде виправдовуватися перед західними партнерами. Адже вони неодмінно дізнаються про подібні випадки. При тому, що на боротьбу з корупцією вже освоєно чимало коштів тих самих західних партнерів.

В тему: Роман Насиров. Бизнес-прошлое главного украинского налоговика

Олег Бойко

Антикор

Также будет интересно почитать:

Новости партнеров:

Добавить комментарий